Phuket Adası

phuket-adasi

Phuket adası Taylad’ın en gözde tatil yerlerinden biridir.Aslında belirtmek gerekirse Phuket adası Tayland’ın en gözde tatil yeridir diyebiliriz.

Phuket Adası

Phuket adası Taylad’ın en gözde tatil yerlerinden biridir.Aslında belirtmek gerekirse Phuket adası Tayland’ın en gözde tatil yeridir diyebiliriz.Phuket adası şkorneller başta olmak üzere plajları,gece hayatı,yelkencilik yapan turistlere tanıdığı imkanı,eşsiz manzarasıyla Tayland tatilini çekici kılan adadır.Tayland’da yaklaşık 810 kilometrelik alana yayılan Phuket adası dağlık alanlar,plajlar,yeşil alanla, orman ve koruların yanısıra şelaleri ve akarsuları ile yer edinmektedir.

Phuket adasına gelmek için önce Tayland’ın başkenti Bangkok adasına gidilmekte ordanda Phuket adasına geçilmektedir. Tayland’ın başkenti Bangkok’tan Phuket arası 55 dakika sürmektedir.Tayland’a yıl içinde Phuket tatiline gelen turistlerin sayısı 4 milyondur.Yani Tayland sadece Phuket tatili için bile turizm adına söz sahibi olmabilmektedir.

Phuket tatili için Tayland’a gelenler dolayısıyla Phuket adası bir hayli gelişmiştir.Bu da Phuket adasının oteller bazında gelişmesine turistler tarafından istila edilmesine neden olmaktadır.Bu kadar çok turist almasına rağmen Phuket adası tertemiz plajı,yemyeşil korulukları ile ön plana çıkmıştır.Phuket tatiline gelenler adayı bitap düşürmek yerine daha canlı tutmuş,eşsiz Phuket manzarasını bozmamış,Phuket tatilinin güzelliğine güzellik katmıştır.
Tayland’ın en temiz ve en güzel denizi Phuket adasına aittir.Phuket tatili esnasında Phuket adasında birçok alışveriş merkezi,sayısız restoran ve kafe bubilmek mümkündür.

Phuket’te Yapılacak Aktiviteler

Phuket adasında butik eşyacılarda çok sayışa işlenmiş deniz kabuğu ve inci bulunmaktadır.Phuket tatiline gelen birçok turist adadan ayrılmakta zorlanırlar.
Phuket adasında su sporları adına yapılabilecek bir çok aktivite bulunmaktadır.Rafting ,kano,dalış gibi imkanları bulunan Phuket tatili turistlerin Phuket adasından gitmek istemeyeceği imkanlar sunuyor.Bunun yanısıra su kaynağına kadar gidebilme ve yamaç paraşütü gibi imkanlarıylada Phuket tatili insanda adeta cazibe uyandırmanında ötesine gitmektedir.Tayland’ın Phuket adasında aynı zamanda yat kiralanabilmekte,katamaran ve rüzgar sörfü de yapılabilmektedir.

Phuket restoranlarında yapılan taze pişmiş Phuket ıstakozu ise phuket tatilinin yemek kısmında insanın ağzında unutulmayacak tatlar bırakmaktadır.Phuketin deniz ıstakozunun bir parça limonla terbiye edilerek sıcak sıcak tüketilmesi ile ortaya inanamayacağınız bir lezzet çıkmaktadır.Kısacası Tayland’da Phuket tatili ile yemek zevkinizin etkileneceği anlar sizi beklemektedir.

Phuket adasında Tahi sitili Budist evlilikler yapılabilmektedir.Phukette selamlaşmalar kadın ve erkekler için ayrı ayrıdır.Phuket adasının deniz suyunun tertemiz olması nedeniyle dünyanın dalış merkezleri arasında en gözdelerindendir.Bu dalış imkanlarını sağlamakla beraber dışardan gelen turislerin teretdütsüz şekilde phuket tatili kredisi artmaktadır.Phuket tatilinde Tuk-Tuk denilen küçük taşıtlarla istenilen yere kısa sürede ulaşılabilmektedir.

phuket-adasi1 phuket-adasi2 phuket-adasi3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir