Phi Phi Adaları

phi-phi-adalari

Phuket ve Andaman denizinin arasında kalan Phi Phi adaları, Ko Phi Phi Don ve Ko Phi Phi Lee isimli iki adadan oluşmaktadır.

Phi Phi Adaları

Phi Phi adaları, Tayland’ın güneyinde bulunmaktadır. Phuket ve Andaman denizinin arasında kalan Phi Phi adaları, Ko Phi Phi Don ve Ko Phi Phi Lee isimli iki adadan oluşmaktadır.

Bu iki adayı kıyasladığımızda Ko Phi Phi Don adası diğer adalara göre daha büyüktür. Ko Phi Phi Lee adası, günübirlik turlar için kullanılmaktadır.

Phi Phi Adalarına Ulaşım

Phi Phi adalarına ulaşım, feribot yoluyla Phuketten yapılmaktadır. Adaya en yakın havalimanı Krabi Town’da bulunmakta.

Phi Phi Aktiviteler

Phi Phi adalarında günübirlik turlar,piknik alanları,plajlar,su sporları gibi değişik aktiviteler yapılabilmektedir.Adada birçok şnorkel vardır. Bunun yanı sıra dalış yapmak için çok uygun yerler, dalış bilmeyenler içinse sertifikalı dalış kursları bulunmaktadır.

Phi Phi adalarının yapısından bahsedersek, burayı birçok ada oluşturmaktadır. Bu nedenle aslında Phi Phi takımadaları dememiz daha doğrudur.

Takımadaları sıralarsak ; Ko Phi Phi Lee,Ko Phi Phi Don,Koh Pai,Ko Mai Phai,Ko Bida Nok,Koh Yung,Ko Bida Noi.

Kültürel olarak önem arz eden, James Bond ve Altın Tabancalı Adam filmlerinin fontları Phi Phi adalarında çekilmiştir. Yine Leonardo Di Caprio’nun oynadığı The Beach filmide Phi Phi adalarında çekilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir