Pattaya Adaları

pattaya-adalari

Pattaya adaları turistik açıdan gece hayatıyla ön plana çıkmaktadır.Pattaya adalarında bulunan eski dökülmüş silületiyle yapılaşmalarda insanların ilgisini çekmektedir.

Pattaya Adaları

Pattaya adaları 1960lı yıllarda bayağı ün kazanmıştır.Pattaya adaları Vietnam savaşına giden askerlerin tatili için geldiği bir beldeydi.Tayland’lılar pattaya adalarını daha sonradan ticaret beldesi olarak kullanmışlardır.

Tayland ticaretinede katkısıyla pattaya adaları hızlıca gelişen bir tatil beldesi olarak gün yüzüne çıkmıştır.Tayland’da pattaya tatilinde mercan adalarını sıklıkla görebilir ve tekneler ile kısa sürede mercan adalarına gidip mercan resifleri bulabilmektesiniz.Pattaya adalarında bol miktarda konaklayacak otel,bar ve eğlence alanları bulunmaktadır.

Pattaya adaları Tayland için yüzme adına eskisi kadar rağbet görmesede çok kısa mesafede bulunan 15 dakikada varılabilecek Jomtien Plajına gidebilmektesiniz.Pattaya adalarından 45 dakika mesafede bulunan Ko Larn’a altı camla kaplı balıkçı tekneleriyle ulaşıp mercan resiflerinin yanısıra rengarenk balıkları görebilmektesiniz.

Bangkok’un 147 km açığında bulunan Pattaya adaları,eskiye nazaran turistik olarak fazla ilgi görmemektedir.Artan kirlilik seviyesi ile yapılaşma hareketleri yüzünden bir dönem ün salan Pattaya adaları Tayland’ın turistik lokomotifleri arasında biraz geri planda kalmıştır.
Pattaya adalarının yinede turistik açıdan ele alınması gereken kısımları vardır.Pattaya adaları turistik açıdan gece hayatıyla ön plana çıkmaktadır.Pattaya adalarında bulunan eski dökülmüş silületiyle yapılaşmalarda insanların ilgisini çekmektedir.

Tayland’ın bambaşka özellikleriyle Pattaya adaları aktivite olarak dövüş sanatları,kara turları,horoz dövüşleri ile ön plana çıkmaktadır.Tayland’a giderseniz Pattaya adalarına uğrayıp eski mimarileri görebilirsiniz.

Unutamayacağınız Tayland tatilinizin içinde pattaya adalarını ekleyip farklı zevkler ile unutulmaz anlar yaşabilirsiniz.Pattaya Fil Köyünde filleri görebilir,Pattaya Parkında ise gezebilirsiniz.Tayland’ın eski yapılarından olan Pattaya adalarının bir başka güzelliği ise Doğruluk Mabedi sığınağını görebilmenizdir.

Tayland’ta pattaya adaların bulunan Doğruluk Mabedini görmeden pattaya adalarından ayrılmamanız tavsiyemizdir.

pattaya-adasi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir