Koh Samui Adası

ko-samui-adasi

Koh Samui adası, 15 kilometrelik mesafesiyle Tayland Körfezine yakın bir adadır.

Koh Samui Adası

Koh Samui adası, 15 kilometrelik mesafesiyle Tayland Körfezine yakın bir adadır.
Yüzölçümü olarak Koh Samui adası 250 kilometre kare büyüklüğünde ve 50 bin kişi nüfusundadır.

Koh Samui adasının en büyük özelliği Tayland’ın en büyük adası olmasıdır. Komşu adaları Ko Tao ve Ko Pha Ngan adaları olan Koh Samui adası yine Ko Pha Ngan adası gibi Ang Thong Milli Deniz Parkına yakınlığıyla bilinmektedir.

Koh Samui adasının her yerinde hindistan cevizi ağaçları bulabilmek mümkündür. Keza adanın dört bir yanını palmiye ağaçları kaplamıştır. Tayland’ın en önemli adalarından birisi olan Koh Samui adasında, binaların yükseklik seviyesi Hindistan cevizi ağaçlarının seviyesindedir.

Belirtmek gerekir ki Koh Samui adası Tayland’ın başkenti Bangkok’tan bağımsız bir başkente sahiptir. Nathon, Koh Samui adasının başkentidir. Yine Koh Samui adasının havalimanı ayrıdır.Koh Samui adasının havalimanı adanın eğlence ve gece hayatı merkezi olarak kabul edilen Chaweng ile Bangrak’ın ortasındadır.

Adanın en güzel plajlarından bahsedersek, Lamia Beach ile Chaweng’in yeri çok ayrıdır.
Tayland’a giderseniz öncelikle tatilinizi yapmanız tavsiyesi ile Koh Samui adası sizi beklemektedir. Güneşin ve plajın tadını çıkarabileceğiniz Koh Samui adasının Tayland’ın çok özel bir adası olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir