Ko Pha Ngan

ko-pha-ngan

Kop Pha Ngan adası Tayland’ın güneyinde bulunmaktadır. Srat Thani bölgesinde olan Ko Pha Ngan adası, Tayland’ın başkenti Bangkok’a 750 kilometre uzaklığındadır.

Ko Pha Ngan

Kop Pha Ngan adası Tayland’ın güneyinde bulunmaktadır. Srat Thani bölgesinde olan Ko Pha Ngan adası, Tayland’ın başkenti Bangkok’a 750 kilometre uzaklığındadır. Ko Phan Nhan adasına en yakın adalar Ko Tao – Ko Samui adalarıdır.

Ko Pha Ngan adasının en önemli özelliklerinin biriside Ang Thong Milli Parkına çok yakın olmasıdır.

Ko Pha Ngan adasından Haad Yao,Haad Rin ve Naan Taş gibi rağbette olan plajlara çok rahat ulaşım imkanı vardır.

Ko Pha Ngan’ın en önemli yeri ise Thong Sala’dır. Burası bölgenin merkezi kabul edilir. Çarşısı, alışveriş yerleri, esnafı başta olmak üzere birçok aktivite Thong Sala’da yapılmaktadır.

Adada yapılacak sosyal aktivitelere değinirsek, en başta dalış olmak üzere, kano, sörf ve şnorkel gibi su aktiviteleri ön plandadır. Mercan resifleriyle dolu olan adada turistler en çok şnorkelle dalışı tercih etmektedir.

Ko Pha Ngan Gece Hayatı

Ko Pha Ngan gece hayatına da değinirsek, adada geceleri Full Moon Party partileri yapılmaktadır. Plajlar bazında en çok Haad Rin plajında yapılan partiler ünlüdür.

Elektronik müzik, parti müzikleri, club tarzı eğlence mekânlarının varlığı adayı özel kılmaktadır.

Son olarak adanın gezgin turistler tarafından, güneş gözlüklü, sırt çantalı, fotoğraf makineli, doğayı ve gece hayatını sevenler için biçilmiş bir kaftan olduğunu belirtmemiz gerekir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir