Khao Phing Kan Adası

khao-phing-kan-adasi

Tayland’da bulunan Khao Phing Kan veya Ko Khao Phing Kan, Tayland’ın Phang Nga Körfezi’nde Andaman Denizi’nde bulunan bir adadır.

Khao Phing Kan Adası

Tayland’da bulunan Khao Phing Kan veya Ko Khao Phing Kan, Tayland’ın Phang Nga Körfezi’nde Andaman Denizi’nde bulunan bir adadır. Tayland dilinde Khao Phing Kan birbirine yaslanmış tepeler anlamına gelir. Tayland’ta bulunan Khao Phing Kan,Ao Phang Nga Milli Parkı’nıda içine almaktadır yani Ao Phang Nga Milli Parkı Khao Phing Kan adalarından biridir.

Tayland’ın tatil adalarından biriside Khao Phing Kan adasıdır.Bundan ötürü her yıl bir çok turistin gezme noktalarından biriside Khao Phing Kan adasıdır.Tayland’ın bu eşsiz adası olan Khao Phing Kan adasında bir çok film çekilmiştir.Tayland’ın Khao Phing Kan adası bu filmlerinde etkisiyle sükse yapmış böylece tatil adaları arasında kendine gözde bir yer edinmiştir.

Khao Phing Kan 1974 yılında Tayland’ta çekilen Altın Tabancalı Adam (film)’de yer aldı. Khao Phing Kan adası ve Ko Tapu, yerel halk ve turist rehberleri tarafından yaygın olarak James Bond Adası olarak adlandırılırlar.Çünkü James Bond serisinin bir kısmı Tayland’ta bulunan Khao Phing Kan adasında çekilmiştir. Tayland’a giderseniz Khao Phing Kan adasına uğramayı unutmamanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir